Aktualności

Uroczystości w Ropczycach.

W niedzielę 22 kwietnia 2018 r. odbyła się uroczystość poświęcenia sztandaru Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” w Ropczycach. W kościele Przemienienia Pańskiego została odprawiona uroczysta Msza św, po której ksiądz dr Stanisław Mazur poświęcił nowy sztandar „Sokoła”. Druh Konrad Firlej Prezes Odrodzonego Sokolstwa udekorował nowy sztandar Legią Honorową Sokolstwa Polskiego. W uroczystości wzięły udział gniazda z Mielca, Rymanowa, Krakowa, Strachocina, Sanoka, Dynowa i Pilzna. Nasz Sokół reprezentowała delegacja w składzie druhna Emilia Żola, Zbigniew Żola, w Poczcie Sztandarowym aldemar Rokosz i uczennice klasy wojskowej Zespołu Szkół Elektrycznych. Po nabożeństwie poczty sztandarowe, delegacje gniazd sokolich i zaproszeni goście udali się na ropczycki rynek. Poszczególne delegacje złożyły kwiaty pod Pomnikiem Wdzięczności, a następnie miały miejsce wystąpienia gości, pokaz musztry paradnej oraz wbijanie pamiątkowych gwoździ. Odbył się tez występ artystyczny Zespołu Pieśni i Tańca „Halicz” z Ropczyc. Na koniec prezes Ryszard Kapała zaprosił zebranych gości na wspólny poczęstunek.