Aktualności

Prace pielęgnacyjne w Ogródku Jordanowskim

Kontynuujemy prace porządkowe wokół budynku Sokolni szczególnie Ogródka Jordanowskiego. W grudniu 2017 roku zakończono prace przy budowie nowego ogrodzenia wokół ogródka. Wykonawcą robót był Zakład Budowlano-Remontowo-Instalacyjny „Janta” pana Jana Bąka. Nowe piękne ogrodzenie udało się wykonać nie tylko dzięki naszym staraniom, szczególnie prezesa Zbigniewa Bochenka, ale też dzięki dofinansowaniu przez Gminę Miejską Mielec.

Wczesną wiosną rozpoczęliśmy prace pielęgnacyjne na terenie Ogródka Jordanowskiego w oparciu o ekspertyzę Biura Urządzenia Lasu w Krakowie oraz decyzję Podkarpackiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Usunięte zostały drzewa dotknięte zaawansowanymi chorobami, polegającymi na obumarciu części pni i pęknięciu, skutkujących możliwością połamania . Zabiegi te były niezbędne dla utrzymania kondycji pozostałych drzew oraz dla bezpieczeństwa. Po ich wykonaniu rozpoczęliśmy prace porządkowe. Przede wszystkim należało usunąć wyciete drzewa i sporą ilość gałęzi. Z pomocą przyszedł nam zakład MPGK. Na prośbę prezesa Zbigniewa Bochenka grupa chętnych, członków naszego Sokoła , przystąpiła do porządkowania Ogródka Jordanowskiego. Do akcji sprzątania i wiosennej renowacji ogródka, obok samego prezesa włączyli się Przemysław Wiktor, Izabela Paluch, Marek Szwakop, Emilia Żola, Adam Szebla, Zbigniew Żola, Waldemar Rokosz. Do porządkowania terenu obok budynku przystąpili też członkowie grupy seniora Jolanta Szumiel i Tadeusz Ryba. Planujemy dalsze prace rewitalizacyjne Ogródka Jordanowskiego, aby mógł on służyć społeczeństwu.