AktualnościSekcja kolarska

Sekcja Kolarska PTG „Sokół 1893” Mielec

W styczniu 2020 roku podjęta została uchwała o powołaniu sekcji kolarskiej Polskiego Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół 1893” w Mielcu i tym samym kontynuujemy przedwojenne tradycje, które były wpisane w działalność statutową Towarzystwa w Polsce, gdzie oprócz klasycznych sportów olimpijskich, ćwiczeń gimnastycznych, szermierki, pływania i wioślarstwa była właśnie „jazda na kołowcach”.

Sekcja Kolarska PTG Sokół 1893 Mielec ma na celu szerzenie ducha sportu i kultury fizycznej według przedwojennej sentencji Sokołów – W zdrowym Ciele zdrowy Duch. Chcemy by grupa zachęcała mieszkańców Mielca i okolic do aktywności sportowej, do zainteresowania się tym pięknym sportem jakim jest kolarstwo, które może być doskonałym sposobem na spędzanie wolnego czasu w miłym towarzystwie. Nasze ambicje to skupienie ludzi zarażonych „cyklozą”, pasją do kolarstwa i turystyki rowerowej. 

Każdy członek grupy porusza się po drogach publicznych na własną odpowiedzialność, jest świadom zagrożeń i znane mu są przepisy ruchu drogowego. Bierzemy udział w lokalnych „ustawkach” kolarskich, organizujemy wspólne jazdy treningowe i turystyczne.

           Zachęcamy do śledzenia strony internetowej PTG Sokół 1893 w Mielcu oraz profilu na portalu społecznościowym Facebook naszej sekcji gdzie będą podawane szczegółowe informacje dotyczące treningów, wspólnych jazd oraz organizowanych wydarzeń. Będziemy się starać spełniać kolarskie marzenia jazd w ciekawych turystycznie i sportowo miejscach.

            Sekcja skupia uczestników w różnym wieku „od juniora do seniora”. Opiekunem grupy jest Tomasz Burek kontakt tel 504-262-877 email: tomaszburek@gmail.com. Oczywiście zapraszamy do udziału w sekcji!