AktualnościGrupa wolkalno-instrumentalna

Jubileusz 10. lecia grupy „SOKOLIKI”

Grupa wokalno-instrumentalna „SOKOLIKI” działająca w PTG „Sokół 1893” w Mielcu obchodzi w tym roku 10. rocznicę istnienia! Z tej okazji w piątek 28 maja prezydent miasta Mielca Pan Jacek Wiśniewski i przedstawicielki Gminy Miejskiej Mielec spotkali się z młodzieżą (byłymi i obecnymi  członkami grupy) oraz prowadzącą grupę instruktor Jolantą Dudzik. .

Spotkanie odbyło się w budynku Sokolni i miało charakter kameralny. Prezentacja multimedialna, rozmowy, wspomnienia, pozwoliły podsumować te minione 10 lat działalności grupy. Podkreślono nie tylko możliwość  realizacji pasji, rozwoju artystycznego młodych ludzi, członków grupy, ale też działania wychowawcze, edukacyjne, mające na celu  profilaktykę i rozwiązywanie problemów wynikających z nowych zagrożeń, zapobieganie zachowaniom ryzykownym.

Oczywiście nie zabrakło jubileuszowego tortu, śpiewu, recytacji. Prezydent Jacek Wiśniewski skierował słowa uznania nie tylko do młodzieży za sukcesy, ale też do przedstawicieli Sokoła zaangażowanych   w prowadzenie grupy  za „wychowywanie kolejnych pokoleń mielczan”.  

            Prezes PTG „Sokół 1893” Pan Zbigniew Bochenek oraz członkinie zarządu Emilia Żola i Izabela Paluch złożyli podziękowania prowadzącej grupę Jolancie Dudzik.