Aktualności

Stanisław Dziura tryumfuje w Gliwicach

Po kadetach i seniorach do rywalizacji na szermierczych planszach w sezonie 2021/2022 przystąpili juniorzy (U-20). Faworytami I Pucharu Juniorów w szpadzie byli mielczanie reprezentujący MKS Gryf Mielec,  bracia Piotr (drugi na liście rankingowej PZS juniorów) i Paweł Urban. Najskuteczniej jednak walczył nasz reprezentant, Stanisław Dziura, który stanął na najwyższym stopniu podium tych zawodów. Z 5-ciu startujących w turnieju zawodników PTG Sokół 1893 Mielec eliminację grupową przeszło trzech. Pięć walk wygrał Stanisław Dziura, trzy Michał Mróz i dwie Dominik Kwaśnik. Oni też byli zwolnieni z pierwszych walk eliminacji bezpośredniej. Szymon Drozdowski i Mikołaj Madej nie przeszli eliminacji grupowej wygrywając tylko po jednej walce.

W walkach pucharowych, w pojedynku o „32” spotkali się Dominik Kwaśnik z Szymonem Tarachanowiczem z Gryf Mielec, spotkanie to zakończyło się  wynikiem 15-13 dla Sokoła. Swój pojedynek wygrywa też Stanisław Dziura. O „16” pojedynki wygrywają Piotr i Stanisław.

W walce o finałową ósemkę Antoni Socha z PKSzerm pokonuje 12-11 faworyta z Mielca Piotra Urbana a Stanisław Dziura wygrywa z Jakubem Cieślikiem z PKSzerm 15-13. W pojedynku o podium pokonuje kolejnego Warszawianina, Szymona Ogonowskiego 15-13 a w półfinale  reprezentanta RMKS Rybnik Adama Sojkę 15-12. W finale przyszło mu się zmierzyć z Wiktorem Wałachem, także z RMKS Rybnik, z którego to pojedynku Stanisław Dziura wyszedł zwycięsko, pokonując rywala 15-9. Tym samym, nasz reprezentant pewnie i zasłużenie wygrał całą rywalizację I Pucharu Polski Juniorów w Gliwicach, zostawiając za sobą 96 startujących szpadzistów.


Miejsca pozostałych Sokołów:

  1. Dominik Kwaśnik,
  2. Michał Mróz
  3. Szymon Drozdowski
  4. Mikołaj Madej.

Zaznaczyć należy, że najstarsi mielczanie to zaledwie siedemnastolatkowie.

Galeria zdjęć