Aktualności

Spotkanie z prezydentem miasta

W piątkowe popołudnie 15 października – seniorów z grupy „Zwarta brać Sokoła” odwiedził niespodziewanie Prezydent Miasta Mielca Pan Jacek Wiśniewski w towarzystwie Kierowniczki Biura Promocji i Sportu Pani Joanny Szteligi-Pomykały. Pan Prezydent wręczył seniorom upominki. Krótkie spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze, seniorzy opowiadali o formach zajęć w jakich uczestniczą. Goście z zainteresowaniem obejrzeli różnorodne prace wykonane przez seniorów podczas zajęć manualnych. Nie zabrakło też pytań skierowanych do gospodarza miasta dotyczących jego pracy, codziennych obowiązków oraz najbliższych planów. Żegnając się z seniorami Pan prezydent wyraził chęć ponownego spotkania.

Wiele się dzieje ostatnio u naszych seniorów: poza cotygodniowymi spotkaniami w ostatnim tygodniu sierpnia seniorzy uczestniczyli w ognisku zorganizowanym przez jednego z członków stowarzyszenia w okolicach Szydłowca, od września wznowione zostały ćwiczenia. Co tydzień seniorzy poprawiają swoją sprawność w sali gimnastycznej w Sokolni pod okiem wykwalifikowanej instruktor fizjoterapeutki,

W październiku grupa seniorów uczestniczyła w cyklu warsztatów ceramicznych w pracowni „Keami Ceramika Artystyczna”. Pod okiem Pani Agnieszki seniorzy poznali tajniki pracy z glinką i porcelaną. Zajęcia okazały się świetną zabawą, relaksem, pozwoliły każdemu wydobyć ukryte umiejętności artystyczne, a efekt końcowy, piękne patery, zaskoczył wszystkich.