AktualnościSzermierka

PTG „Sokół 1893” bez medalu na Mistrzostwach Polski w Łodzi

Na szermierczych planszach w Łodzi zakończyły się finałowe zmagania Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w szpadzie chłopców i dziewcząt. W walce o medale Mistrzostw Polski województwo podkarpackie reprezentowali zawodnicy z Polskiego Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół 1893” . Prawo startu miało po 42 zawodników w turnieju indywidualnym i po 12 drużyn wyłonionych w systemie turniejów pucharowych. Naszym faworytem do był Stanisław Dziura, który aktualnie jest drugi na liście klasyfikacyjnej juniorów młodszych Polskiego Związku Szermierczego, reprezentant Polski na MŚ w Kairze. Jak to w sporcie bywa wyniki często mijają się z przewidywaniami. Tak było i w tym przypadku. Rozstawiony na drugim miejscu po eliminacji grupowej (wygrał wszystkie walki) mielczanin niespodziewanie przegrał walkę o finałową ósemkę i sklasyfikowany został na 9 miejscu. Michał Mróz był 12, Dominik Kwaśnik 20 a Szymon Drozdowski 24.

Miejsca te pozwoliły na rozstawienie naszego zespołu na 4 miejscu do turnieju drużynowego. Pierwsze spotkanie w założeniu miało obronić tę pozycję. Niestety rozstawiony z nr 5 zespół „Szpady” Wrocław okazał się lepszy pokonując nasz zespół 45 – 33. Okazało się później, że pogromcy Sokołów pokonali faworyzowany zespół „Kmicica” Częstochowa i stanęli na trzecim stopniu podium. Nam pozostała więc walka o 5 miejsce.

received_241192837463889

Po wygranych z zespołami PKSzerm II Warszawa 45 – 38, oraz RMKS Rybnik 36 -35 wygraliśmy finał B i sklasyfikowani zostaliśmy na wysokim 5 miejscu. W konkurencji dziewcząt Martyna Mróz sklasyfikowana została na 23 miejscu.

Wyłoniono finałowe ósemki Pucharu Żubrów.

W Raciborowicach odbył się trzeci turniej z cyklu Pucharu Żubrów. W konkurencji dzieci nie zawiódł Witold Kapinos i stanął na trzecim stopniu podium, a wśród dziewcząt Zofia Pietras była – 9 i Aleksandra Stawarz – 14.

W konkurencji młodzików Hanna Drozdowska była druga, Martyna Mróz – 3, Hanna Łabuda – 5 a Emilia Pietras – 14.

Po trzech Pucharach do finałowego turnieju, który odbędzie się we wrześniu w Niepołomicach, zakwalifikowali się: Witold Kapinos z nr 2, Hanna Łabuda – 3, Hanna Drozdowska – 5 a Martyna Mróz – 8.