AktualnościSzermierka

Igrzyska dzieci.

01-02.06.2019 w Piekarach Śląskich odbył się turniej szermierczy „Igrzyska dzieci” rozgrywany w ramach Mistrzostw Polski.

Dzięki naszym młodym zawodniczkom, niebiesko było w finałowej ósemce w kategorii dzieci dziewcząt. Złoty medal zdobyła Hania Drozdowska, brązowy medal Hania Łabuda, a na ósmym miejscu uplasowała się Marysia Ciszczoń! Warto zaznaczyć, że pozostałe startujące w tej kategorii zawodniczki również spisały się bardzo dobrze: Asia Ertanowska była 14-ta, a Zosia Pietras 41-sza.

Wśród chłopców w tej samej kategorii wystartował tylko Witek Kapinos zajmując 28. miejsce. O puchar Prezydenta Miasta Piekary Śląskie rywalizowali zawodnicy w kategorii Młodzik.

Wśród dziewcząt Martynka Mróz zajęła miejsce 23., a Emilka Pietras 43. Natomiast wśród chłopców najlepiej spisał się Dominik Kwaśnik zajmując miejsce 11. Szymek Drozdowski był 22. a Staś Wiktor 33. Ogromne gratulacje dla medalistek i wszystkich zawodników i trenera Zbigniewa Żoli.