Aktualności

Wicemistrzostwo Polski

Medale Mieleckich szermierzy w mistrzostwach Polski junorów.

Podczas odbywających się 20-21 stycznia w Piekarach Śląskich Indywidualnych i Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów mieleccy szermierze zdobyli dwa medale. W turnieju indywidualnym miejsca na podium podzielili między siebie członkowie srebrnej drużyny Mistrzostw Świata Juniorów 2017r. Wygrał Damian Michalak z Piasta Gliwice. Wicemistrzem Polski został zawodnik Polskiego Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół 1893” wychowanek trenera Zbigniewa Żoli , Wojciech Lubieniecki, przegrywając złoty medal w dramatycznych okolicznościach zaledwie jednym trafieniem. Trzecie miejsce zajął Wojciech Kolańczyk z Irwin Mróz Manieczki. Srebrny medal Lubienieckiego był kontynuacją zwycięstw w trzech Pucharach Polski.

Nie mniej dramatyczny przebieg miała rywalizacja o medale w turnieju drużynowym. Rozstawiony z numerem 4 zespół Gryfu Mielec w składzie Karol Urban, Paweł Urban i Piotr Urban wywalczył brązowy medal. Wspomnieć należy, że punktowane miejsca zajął zespół dziewcząt z PTG „Sokół 1893” miejsce 9 i drugi zespół chłopców Gryfu miejsce 11. Sukces mieleckich szermierzy nabiera szczególnego znaczenia gdy porówna się zarówno warunki jak i nakłady finansowe w klubach szermierczych z zawodnikami których mielczanie muszą konkurować.