AktualnościGrupa wolkalno-instrumentalnaZwarta Brać Sokoła

Walentynkowe spotkanie pokoleń

Walentynki to nie tylko czas miłości ale także radości, życzliwości i przyjaźni. To również czas, kiedy robimy swoim najbliższym miłe i urocze niespodzianki. Tak też było i u nas.

            W czwartek  13 lutego seniorzy z grupy „Zwarta Brać Sokoła” oraz młodzież z grupy wokalnej „Sokoliki” wzięli  udział w Walentynkowym Spotkaniu Pokoleń w Filii nr 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej SCK w Mielcu.  Po obejrzeniu prezentacji o tradycji i historii obchodów „Dnia zakochanych” i postaci św. Walentego wszyscy zgromadzeni – dzieci, młodzież, rodzice, dziadkowie wzięli udział w warsztatach plastycznych „Eko serca”.  Wszyscy wykonywali z zapałem serca z filcu ozdabiane przeróżnymi elementami – guzikami, wstążkami, koronkami. Najmłodszym pomoc zaoferowały seniorki, które z igłą i nitką radzą sobie doskonale. Każdy starał się, aby jego serce było niezwykłe, bowiem przeznaczone było dla wyjątkowej osoby – dziadka, babci, mamy męża czy sympatii.

            Dodatkową atrakcją był krótki występ artystów z grupy „Sokoliki” z PTG „Sokół 1893”, którzy prezentując romantyczne wiersze i piosenki wprowadzili wspaniały nastrój. Tego wieczoru muzyka i wspólne zajęcia manualne stały się pomostem łączącym ludzi w różnym wieku.