Aktualności

Uroczystości Dnia Sybiraka w Mielcu 17.09.2014

17 września w rocznicę napaści wojsk sowieckich na Polskę w całym kraju obchodzony był Dzień Sybiraka. W Mielcu podobnie jak w latach poprzednich uroczystości odbyły się przy Pomniku Sybiraków na Cmentarzu Komunalnym. W obchodach uczestniczyli kombatanci i rodziny Sybiraków, Posłanka na Sejm Krystyna Skowrońska, przedstawiciele władz samorzadowych z Prezydentem Bogdanem Bieńkiem , delegacje organizacji pozarządowych i szkół.

W obchodach Dnia Sybiraka uczestniczył Poczet Sztandarowy naszego Sokoła, oraz delegacja młodzieży. Po uroczystej mszy św. odprawionej w kaplicy na Cmentarzu, kolejne delegacje w tym nasza młodzież złożyły wiązanki kwiatów przy Pomniku Sybiraków. Sybiraczka Teresa Kamińska zabierając głos złożyła podziękowanie wszystkim uczestniczącym w uroczystości, a szczególnie młodzieży, podkreślając, że pamięć o tym pomniku i ludziach którym jest poświęcony to nasz obowiązek.