AktualnościStrzelectwo

Ogólnopolskie Zawody w Dwuboju Obronnym

30 października 2021r. w Zespole Szkół Publicznych, w Rymanowie odbyły się Ogólnopolskie Zawody w Dwuboju Obronnym zorganizowane przez PTG „Sokół” Rymanów. W zawodach wzięło udział sześć Towarzystw Gimnastycznych z południowej Polski: (PTG „Sokół” Międzybrodzie Bialskie w Gminie Czernichów – Śląsk, TG „Sokół” Sanok, PTG „Sokół 1893” Mielec, TG „Sokół” Dynów, PTG „Sokół” Pilzno oraz PTG „Sokół” Rymanów). Nasze stowarzyszenie reprezentowali uczniowie Zespołu Szkół im. Prof. Janusza Groszkowskiego – Julia Mowsesian, Kacper Kłoda i Kamil Kościelny.

Dwubój obronny składał się z dwóch konkurencji: toru przeszkód i strzelania z karabinka laserowego oraz strzelectwa kulowego (kbks 50m.). Tor przeszkód wśród kobiet wygrała Paulina Niepokój (PTG „Sokół” Rymanów) a wśród mężczyzn Igor Dębicki (PTG „Sokół” Rymanów – LO Rymanów). Nasz reprezentant Kacper Kłoda uplasował się na 11 miejscu, a Kamil Kościelny był 11. Natomiast z kbks-u najcelniej strzelali: w kategorii kobiet Julia Mowsesian – PTG „Sokół 1893” Mielec i Igor Dębicki – PTG „Sokół” Rymanów – LO Rymanów.
 

W klasyfikacji zespołowej nasza drużyna uplasowała się na 4 miejscu.

W uroczystym podsumowaniu zawodów obronnych wziął udział Burmistrz Gminy Rymanów Wojciech Farbaniec oraz Dyrektor ZSP w Rymanowie Beata Szczechowska. Zarówno pan Burmistrz, jak i pani Dyrektor, podkreślali ogromną rolę Towarzystw Gimnastycznych „Sokół” w wychowaniu młodzieży, kształtowaniu postaw patriotycznych i wyrabianiu sprawności fizycznej.

Gratulujemy naszym zawodnikom, szczególnie Julii, celnych strzałów.