Aktualności

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży 2016

Wojciech Lubieniecki wicemistrzem Polski juniorów młodszych w szpadzie. Od 2 do 5 maja trwała w Olsztynie XXII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach halowych. Są to oficjalne Mistrzostwa Polski juniorów młodszych. Całą reprezentację Podkarpacia w szermierce stanowili mieleccy szpadziści obu klubów PTG „Sokół 1893” i Gryfu.

4 maja rozegrany został indywidualny turniej w szpadzie dziewcząt i chłopców. Po raz kolejny wielki sukces odniósł Wojciech Lubieniecki z PTG „Sokół 1893” zdobywając srebrny medal. W strefie medalowej rywalizacja rozgrywała się między reprezentantami Polski na Mistrzostwa Europy i Mistrzostwa Świata 2016. W walce o brązowy medal Wojciech Lubieniecki wyeliminował Damiana Michalaka z Piasta Gliwice, natomiast o złoto uległ Wojciechowi Kolańczykowi z (UKS PGK Śrem Mróz Mazowiecki). Była to jego jedyna porażka w turnieju. Wysoko uplasowała się szpadzistka Weronika Wiktor zajmując 9 miejsce indywidualnie. Podkreślić należy, że jest ona jeszcze młodziczką. W rozegranym turnieju drużynowym dziewcząt, drużyna z PTG „Sokół 1893” w składzie Weronika Wiktor, Barbara Rożniecka, Klaudia Forczek i Anna Grabowska wywalczyła piąte miejsce.