W dniu 27 kwietnia 2016 roku w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie odbyła się VIII Gala Sportu Młodzieżowego, czyli podsumowanie osiągnięć sportowych za 2015 rok zawodników i trenerów województwa podkarpackiego przy oprawie muzycznej oraz występach akrobatycznych i pokazach Judo. Nagrody i stypendia w imieniu Marszałka Województwa Podkarpackiego Władysława Ortyla wręczała Wicemarszałek Maria Kurowska. Zawodnicy Podkarpacia zdobyli wiele medali na arenie międzynarodowej tj. Mistrzostwach Świata, Europy jak i również na Mistrzostwach Polski. W gronie najlepszych znaleźli się również szermierze i ich trenerzy.
Stypendium sportowe za wybitne osiągnięcia otrzymał Wojciech Lubieniecki szpadzista PTG „Sokół 1893”, brązowy medalista Mistrzostw Europy, Mistrz Polski, oraz szpadziści Gryf Mielec. Sukcesów sportowców nie byłoby bez ogromnej pracy wykonywanej przez szkoleniowców. Wśród nagrodzonych trenerów znalazł się Zbigniew Żola, który został doceniony za osiągnięcia jego podopiecznych w roku 2015 . Podczas gali wicemarszałek Maria Kurowska wręczyła też odznaczenie „Za zasługi dla sportu” panu Gabrielowi Szajnie trenerowi koordynatorowi szermierki podkarpackiej.
Trenerowi Zb. Zoli i nagrodzonym szermierzom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.





