AktualnościSzermierka

Mistrzostwa Polski Młodzików w szpadzie – Częstochowa 2020

W ścisłym reżimie sanitarno – epidemiologicznym miedzy innymi ograniczającym liczbę dopuszczonych do startu, Polskim Związek Szermierczy dokończył rywalizację o tytuły mistrzostw Polski.

Mistrzostwa Polski Młodzików odbyły się w Częstochowie a wystąpiła w nich czwórka naszych zawodniczek. Nie udało się zająć satysfakcjonujących miejsc w turnieju indywidualnym bo 25 miejsce Martyny Mróz, 35 Hanny Drozdowskiej i 36 Hanny Łabudy nikogo nie zadowala. Na pocieszenie można dodać, że są to zawodniczki, które w tym roku zakończyły starty w kategorii dzieci.

Za udany można natomiast uznać start drużyny PTG „Sokół 1893” w turnieju drużynowym. Zespół w składzie Martyna Mróz, Hanna Łabuda, Hanna Drozdowska i Emilia Pietras w meczu o czołową ósemkę pokonał faworyzowany zespół RMKS Rybnik ze srebrną medalistką w składzie 36 -35. Nie sprostał natomiast zespołowi TS Górnik Radlin w meczu o strefę medalową przegrywając rozgrywkę 32 – 36. Pozostała walka o 5 miejsce. Niestety lepszym okazał się zespół UKS Zawisza Katowicez którymi nasze zawodniczki przegrały 35 – 36. Ostatecznie mielczanki zajęły 7 miejsce po pokonaniu zespołu UKS Atlas Tarnowo Podgórne 36 -32.

Rozegrane zostały też MP Młodzieżowców /U 23/ Mielczanin reprezentujący KS Cracovię 1906 Kraków Wojciech Lubieniecki wywalczył srebrny medal i tytuł wicemistrza Polski.