Aktualności

Integracyjne spotkanie noworoczne

22 stycznia 2019 r. w restauracji „Frezja” odbyło się bardzo uroczyste spotkanie integracyjne PTG”Sokół 1893″ z mieszkańcami i Radą Osiedla Kilińskiego . Przybyli również licznie zaproszeni goście, między innymi Posłanka na sejm RP Krystyna Skowrońska, prezydenci miasta Mielca z Jackiem Wiśniewskim na czele, przewodniczący Rady Powiatu Marek Paprocki, księża proboszczowie parafii św. Mateusza i Ducha św. ponadto wiele znanych osób zarówno samorządowców, przedsiębiorców i działaczy społecznych. Spotkanie otworzył prezes PTG „Sokół 1893” Zbigniew Bochenek, natomiast wiceprezes Sokoła Emilia Żola i przewodniczący Rady Oś. Kilińskiego Wacław Świerczyński pełnili rolę gospodarzy. Spotkanie rozpoczęto wspólną modlitwą
i zaśpiewaniem kolędy. Wysłuchano również pastorałek w wykonaniu dzieci, członków grupy wokalno-instrumentalnej działającej przy PTG „Sokół 1893″pod kierunkiem instruktor Jolanty Dudzik.

Zarówno posłanka Krystyna Skowrońska, jak i prezydent Jacek Wiśniewski w swoich wystąpieniach podkreślili trwającą już od dłuższego czasu wspaniałą współpracę rady osiedla
z Sokołem, co może być przykładem dla innych mieleckich organizacji i stowarzyszeń do wspólnych działań dla dobra miasta i mieszkańców.

Wacław Świerczyński w krótkiej relacji dokonał podsumowania ubiegłorocznej efektywnej działalności Rady Osiedla, natomiast Emilia Żola zaprezentowała pokaz multimedialny zawierający najważniejsze osiągnięcia, sukcesy i zrealizowane w ostatnim roku zadania Sokoła. Długo trwała wymiana zdań i owocne rozmowy przybyłych przy pysznym poczęstunku i muzyce w wykonaniu zespołu KAZKI BAND.