Aktualności

I Puchar Polski w szpadzie

Szpadzista PTG 'SOKÓŁ’ 1893 w Milecu potwierdza swoją klasę!

W sobotę 23.09.w Radlinie odbył się I Puchar Polski Juniorów w szpadzie sezonu 2017/2018. Zwycięzcą turnieju podobnie jak w roku ubiegłym został Wojciech Lubieniecki z PTG „Sokół 1893” w Mielcu wychowanek trenera Zbigniewa Żoli.

Wojtek w całym turnieju wygrał wszystkie walki, a w bezpośrednich pojedynkach finałowych spotkał się ze swoimi najgroźniejszymi przeciwnikami, kolegami ze srebrnej drużyny Mistrzostw Świata . W finałowej ósemce mielczaninowi przyszło się zmierzyć z jego największym rywalem, czyli Wojciechem Kolańczykiem, walka zakończyła się wynikiem 15:6 dla Lubienieckiego.
W półfinale Wojtek pokonał zawodnika Szpady Wrocław Bartłomieja Szurleja 15:10. Finałowa konfrontacja z Damianem Michalakiem z gliwickiego Piasta zakończyła się już w pierwszej rundzie wynikiem 15:9 dla mielczanina.

Zwycięstwem mielecki szpadzista umocnił się na pierwszym miejscu listy rankingowej Polskiego Związku Szermierczego i tym samym jest czołowym kandydatem do udziału w przyszłorocznych Mistrzostwach Świata. Gratulujemy zawodnikowi i jego trenerowi Zbigniewowi Żoli.