Aktualności

Rowerowa pielgrzymka na Jasną Górę

W dniach 12-14 września br. po raz siedemnasty pielgrzymowała na Jasną Górę grupa 71 pielgrzymów podzielonychna 5 zespołów. Liczną grupą była drużyna z naszego Sokoła (14 osób).

Obsługę techniczną Pielgrzymki stanowiły 2 busy, które wiozły bagaże i podstawowe wyżywienie oraz niewielki serwis techniczny. O godzinie 7.00 po odmówieniu modlitw o pomyślny przebieg Pielgrzymki oraz błogosławieństwie pielgrzymi poszczególnymi grupami udali się w kierunku Zabawy, gdzie w Sanktuarium Bł. Karoliny podjęci przez proboszcza tamtejszej parafii Ks. Zbigniewa Szostaka uczestniczyli we Mszy Św. Następnie pielgrzymi udali się w dalszą drogę mając przed sobą 108 kilometrową trasę I etapu do Miechowa. Po drodze jadąc przez Szczurową i Koszyce do Pechowa zostaliśmy podjęci tam jak zwykle hojną gościną w Centrum Integracji Wiejskiej przez tamtejszego Sołtysa. Z Plechowa przez Kazimierzę W., Skalbmierz i Racławice, gdzie mamy tradycyjny postój i drobny posiłek dotarliśmy ok. godz. 17.00 do Miechowa w Gimnazjum Nr 1 im. Macieja Miechowity, czekała na nas kąpiel i grochówka oraz nocleg . Drugi dzień Pielgrzymki to Msza Św. W Bazylice o godz. 6.30, śniadanie w plebanii i start ok. godz. 8.00 do drugiego etapu na trasie Miechów – Żarnowiec – Pradła – Sokolniki – Niegowa – Trzebniów-Janów- Piasek-Górka Przeprośna do Jasnej Góry, liczącego 116 km. Po drodze krótkie postoje w Żarnowcu, Pradłach i oczekiwany ciepły posiłek w Trzebniowie w gospodarstwie agroturystycznym. Na godz. 16.00 dotarliśmy na plac przed Kaplicą Cudownego Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej Królowej Polski. W niedzielę 14 września o godz. 7.00 pielgrzymi uczestniczyli we Mszy Św. przed Cudownym Obrazem. Przed godz. 10.00 udaliśmy się na parking pod Jasną Górą skąd odjechaliśmy do Tarnowa