Aktualności

Nagrody naszych Sokołów

PASMO NAGRÓD DLA NASZYCH „SOKOŁÓW” ZA ROK 2014

Ubiegłoroczne sukcesy i ciężka praca zarówno trenera jak i zawodników i działaczy naszego towarzystwa znalazła uznanie władz samorządowych, a przede wszystkim Mielczan efektem czego było przyznanie prestiżowych nagród.

21 Plebiscyt -SPORTOWCY MIELCA

W corocznym plebiscycie tygodnika Korso nagrodę i tytuł Trenera roku 2014 otrzymał Zbigniew Żola natomiast w grupie najlepszych sportowców znalazł się jego podopieczny Wojciech Lubieniecki. Jak czytamy w artykule który ukazał się 21.01.2015 w Korso …”Rok 2014 dla Zbigniewa Żoli był szczególnie udany, bo oprócz medali zdobytych na krajowym podwórku przyniósł sukcesy międzynarodowe. Jego wychowankowie byli powoływani do reprezentacji Polski na Puchary Europy kadetów, a Wojciech Lubieniecki i Paulina Wilaszek wystąpili na imprezach najwyższej światowej rangi. Skończyło się to bezprecedensowym sukcesem, jakim był złoty medal zdobyty przez Wojciecha Lubienieckiego w drużynowym turnieju szpady podczas mistrzostw Europy kadetów w Jerozolimie”… Wojciech Lubieniecki zajął 2 miejsce w plebiscycie na Najlepszego Sportowca roku 2014- Wicemistrz Polski kadetów w szpadzie, reprezentant Polski na mistrzostwach świata i Europy. Nagrodę w imieniu Wojtka z rąk prezydenta miasta Mielca odbierała mama ponieważ walczył on w tym czasie reprezentując Polskę w Bratysławie. Należy nadmienić, że w gronie nominowanych na trenera roku było siedem nazwisk, natomiast do tytułu najlepszego sportowca zgłoszono 31 zawodników, spośród których wybrano 10. Tym bardziej cieszy nas fakt nagrodzenia zarówno trenera jak i zawodnika PTG Sokół 1893.

POZYTYWNY MIELCZANIN 2014 ROKU- to plebiscyt ogłoszony przez lokalny portal hej.mielec.pl do którego została zgłoszona przez mielczan reprezentująca nasze stowarzyszenie druhna Emilia Żola w kategorii Kultura. Decyzją czytelników portalu przyznano jej Wyróżnienie dla popularnego Pozytywnego Nagrodę wręczył druhnie Emilii prezydent miasta Mielca na uroczystym spotkaniu w dniu 26.02.2015 r.

NAGRODY PREZYDENTA. Co roku Prezydent Mielca wręcza wyróżnienia i nagrody sportowcom reprezentującym miejskie kluby, którzy w poprzednim roku stawali na podium zawodów ogólnopolskich rangi mistrzowskiej lub pucharowej. Wśród nagrodzonych znalazł się nasz reprezentant Wojciech Lubieniecki. W grupie trenerów i dzałaczy nagrodę otrzymał trener Zbigniew Żola, wśród nagrodzonych znalazł się też nasz druh wiceprezes ds. sportowych Jerzy Krakowski , który otrzymał nagrodę za działalność w Klubie Górskim Carpatia.

Nagrodzonym gratulujemy, wyrażając uznanie i podziękowanie za tak wspaniałe wyniki i godne reprezentowanie PTG Sokół 1893