Jak co roku w uroczystościach rocznicowych Święta Konstytucji 3 maja wzięli udział przedstawiciele PTG „Sokół 1893”, w tym poczet sztandarowy , przedstawiciele zarządu i młodzież. Obchody rozpoczęły się mszą świętą w Bazylice odprawianą w intencji ojczyzny. Następnie orszak złożony z licznie zebranych świętujących przemaszerował ulicą Mickiewicza pod Pomnik Wolności.
Następnie liczne delegacje złożyły pod pomnikiem kwiaty. Wiązankę w imieniu naszego towarzystwa składała grupa szermierzy w składzie Wojciech Lubieniecki mistrz Europy, wicemistrz Polski oraz szpadzistki Wiktoria Krakowska i Inga Nowakowska. Następnie przed pomnikiem paradowały kolejno sztandary. Członkowie ZHP i ZHR tradycyjnie też po obchodach zebrali się w zlokalizowanym na pomnikiem Parku Stulecia Harcerstwa by spotkanie zakończyć braterskim kręgiem.