Aktualności

30 grudzień koncert kolęd i pastorałek

Działające na mieleckiej Starówcew w budynku Łojczykówki Filia nr 4 i Filia nr 5 Miejskiej Biblioteki Publicznej zorganizowały wieczór kolęd i pastorałek. Spotkanie z wierszem, kolędą i pastorałką miało miejsce w przedostatni dzień starego roku. W blasku świec, w światecznej scenerii młodzież z zespołu wokalno-instrumentalnego Polskiego Towarzystwa Gimnastycznego Sokół 1893 pod opieką Jolanty Dudzik zaprezentowała mniej znane kolędy i pastorałki. Wystąpiły między innymi Zuzanna Żybula śpiewając „Grecjo”, Maja Burek z pastorałką „Tobie mały Panie”, Marcin Rokosz- „Okno w chmurach”, Bartek Dudzik- „Łokarynki, fujarecki”, Amelia Gancarz zaśpiewała „Pastuszek bosy”, Kalina Rokosz- „Maleńka miłość”, Klaudia Litwin- „Kolęda dla Nieobecnych”, Angelika Gancarz- „Gore gwiazda”. Śpiewającym akompaniowały na skrzypcach Jolanta Dudzik i jej podopieczne Kamila Bik, Ewelina Mazur i Kalina Rokosz. Pozostali członkowie grupy wokalnej: Agata Rzeszucińska, Natalia Doszla, Oliwia Girgis, Justyna Misiak ,Oskar Kojder, Weronika Kozioł i Patrycja Kozioł śpiewając znane ,popularne kolędy porwali do wspólnego śpiewu wszystkich zebranych.

Oprawę słowną przygotowała i prowadziła Emilia Żola i Daniel Kozik czytelnik. Sympatyczna atmosfera, słowa kolęd śpiewanych przez wszystkich zgromadzonych najwierniejszych czytelników obydwu Filii sprawiły, że wieczór będzie miło wspominany. Uroczystość ta była świetną okazją do wspólnego wielopokoleniowego spotkania.

Słodki poczęstunek dodatkowo umilił wieczór. Tym akcentem nasze Towarzystwo zakończyło rok 2014