Do Raciborza do Międzyszkolnego Ośrodka Sportu, gdzie znajduje się siedziba raciborskiego Sokoła, przybyli m.in przedstawiciele Polskiego Komitetu Olimpijskiego z medalistami igrzysk, przedstawiciele licznych gniazd sokolich w tym także nasza delegacja z PTG Sokół 1893 z Mielca, byli samorządowcy, w tym prezydent M. Lenk, duchowni oraz wybitni sportowcy Raciborszczyzny. Przybył również Nikolaus Prinz von Ratibor, wnuk księcia raciborskiego Ernsta Hohenlohe, olimpijczyka z 1912 roku, którego udział w olimpiadzie w Sztokholmie upamiętniono specjalną tablicą przed siedzibą TG Sokół przy ul. Klasztornej. Obchody trwały dwa dni. Nasza delegacja uczestniczyła w drugim dniu uroczystosci w składzie: prezes Tadeusz Tomczyk , wicprezesi Zbigniew Bochenek, Michał Mędryk, oraz druhna Izabela Paluch, i poczet sztandarowy w składzie chorąży Krzysztof Kralisz, Marek Szwakop, Kazimierz Mrozik i Waldemar Rokosz.
Uroczystości rozpoczęły się o godz. 9.00 Mszą św. w kościele pw. WNMP w Rynku, po której zaproszeni goście, działacze sokolstwa i poczty sztandarowe przeszły pod pomnik abp. Józefa Gawliny przy Rynku oraz Matki Polki, gdzie nastąpiło złożenie kwiatów. Później na dziedzińcu Zamku Piastowskiego odbył się przegląd pocztów sztandarowych. Następnie odbyło się przejście do sali wystawowej domu książęcego na otwarcie ekspozycji. W sali konferencyjnej miało miejsce spotkanie sokolstwa i jego sympatyków, połączone z prelekcjami, m. in. prof. dra hab. Stanisława Sławomira Nicieji i druha Konrada Firleja.





