AktualnościSekcja kolarska

Szosowa Włóczęga

Rozpoczęliśmy sezon startowy z wysokiego C – grupa niemal w całym składzie wzięła udział w maratonie Szosowa Włóczęga 15-16.04.2023, który odbywał się w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej – Szlakiem Orlich Gniazd. Organizator wyznaczył dziesięć punktów kontrolnych, do których uczestnicy musieli sobie sami wytyczyć trasę – zawodnicy na rowerach szosowych głównie asfalt natomiast gravelowcy szukali cięższego terenu. Podzieliliśmy się na grupy: część Sokołów wybrała start na rowerach gravelowych a druga na rowerach szosowych. Okazało się jednak, że zaliczyliśmy w trakcie tych zawodów wszystkie rodzaje nawierzchni jaki można sobie wyobrazić łącznie z pustynią 🙂 Udało się nam wytyczyć trasy 135km w gravelu i 150km na szosie – odwiedziliśmy zamki w Bobolicach, Ogrodzieńcu, Rabsztynie, Ostrężniku – jechaliśmy dosłownie przez łąki i pola, asfaltami i brukami, szutrami, leśnymi traktami i oczywiście nie omieszkaliśmy zahaczyć o pustynie błedowską. Jako potwierdzenie dotarcia do pkt kontrolnego mieliśmy zdobywać pieczątki z danej miejscowości – od kogo? od kogokolwiek kto posiadałby pieczęć w danej lokalizacji. Sokoły zawitały np. na zawody wędkarskie w Kluczach i pieczęć od Prezesa koła wędkarskiego, od Proboszcza Sanktuarium w Zawierciu, Kustosza zamku w Rabsztynie, Komisariacie Policji w Siewierzu, były też Apteka, Stacja Paliw i Skład Budowlany także było ciekawie. Wszyscy z radością nam pomogli. W doborowych humorach, cało i zdrowo dotarliśmy do celu w Bobolicach. W zawodach udział wzięli: Kondrat, Grzegorz, Tomasz, Marcin, Tomasz i dobry duszek naszej reprezentacji Agnieszka. 

Dochód z imprezy przeznaczony został na cel charytatywny na pomoc Ani która jest po amputacji nogi. Pomogliśmy w słusznej sprawie.

Dla ciekawych https://szosowawloczega.wordpress.com/?