AktualnościSzermierka

Spóźniony Dzień Edukacji na szermierczych planszach w Radlinie.

Z miesięcznym  opóźnieniem spowodowanym zamieszaniem z  Pucharami juniorów  odbył się tradycyjny już XXIV międzynarodowy turniej szermierczy z okazji Dnia Edukacji organizowany przez UKS Trójkę Radlin. Wystartowali w nim mielczanie z Polskiego Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół 1893”. Dla dzieci był to turniej, który odpowiedział na pytanie o miejsce w środowisku Polskiej szermierki, a dla kadetów odpowiedź o stan formy przed ostatnim Pucharem  Polski. Okazało się, że najlepiej radzili sobie kadeci. Witold Kapinos stanął na drugim stopniu podium  wyprzedzając wyżej klasyfikowanych konkurentów z Wrocławia i Gliwic. Na trzecim stopniu stanęła Hanna Łabuda. Nie powiodło się tym razem liderce listy klasyfikacyjnej PZS Paulinie Misiak, która przegrała z nie znaną bliżej zawodniczką z Gliwic już w walce o szesnastkę, Do Pauliny dostosowali się pozostali młodzicy, którzy zakończyli walki na tym samym etapie. Wyniki:  Zuchy – trzecia była  Aleksandra  Puła i 6  Przemysław  Kapinos  Młodzicy: 17.ta  Paulina Misiak oraz 29.ty – Gabriel  Bajor , 31.szy  Stanisław  Wesołowski .
Kadeci: trzecia  Hanna  Łabuda oraz  2 .gi  Witold  Kapinos, 6.ty Mikołaj  Szot .