Z miesięcznym opóźnieniem spowodowanym zamieszaniem z Pucharami juniorów odbył się tradycyjny już XXIV międzynarodowy turniej szermierczy z okazji Dnia Edukacji organizowany przez UKS Trójkę Radlin. Wystartowali w nim mielczanie z Polskiego Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół 1893”. Dla dzieci był to turniej, który odpowiedział na pytanie o miejsce w środowisku Polskiej szermierki, a dla kadetów odpowiedź o stan formy przed ostatnim Pucharem Polski. Okazało się, że najlepiej radzili sobie kadeci. Witold Kapinos stanął na drugim stopniu podium wyprzedzając wyżej klasyfikowanych konkurentów z Wrocławia i Gliwic. Na trzecim stopniu stanęła Hanna Łabuda. Nie powiodło się tym razem liderce listy klasyfikacyjnej PZS Paulinie Misiak, która przegrała z nie znaną bliżej zawodniczką z Gliwic już w walce o szesnastkę, Do Pauliny dostosowali się pozostali młodzicy, którzy zakończyli walki na tym samym etapie. Wyniki: Zuchy – trzecia była Aleksandra Puła i 6 Przemysław Kapinos Młodzicy: 17.ta Paulina Misiak oraz 29.ty – Gabriel Bajor , 31.szy Stanisław Wesołowski .
Kadeci: trzecia Hanna Łabuda oraz 2 .gi Witold Kapinos, 6.ty Mikołaj Szot .
