Jak nieoficjalnie się dowiadujemy, Międzynarodowa Federacja Szermiercza podjęła decyzję o rozegraniu mistrzostw świata juniorów w tradycyjnym terminie czyli w pierwszej połowie kwietnia b.r. w Kairze. Oznacza to, że Polskę reprezentował będzie Stanisław Dziura z Polskiego Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół 1893” zajmujący, z dużą przewagą punktową, drugie miejsce wśród juniorów młodszych na liście klasyfikacyjnej PZS.
Póki co, reprezentacja Polski w szpadzie, zakończyła swoje zgrupowanie w Cetniewie startem w IV Pucharze Polski seniorów w Gdańsku. Zawody zakończyły się wynikiem, który pozwala optymistycznie patrzeć w przyszłość. Eliminacje grupową przeszli Stanisław Dziura (cztery zwycięstwa z sześciu walk) oraz eks mielczanin Wojtek Lubieniecki (pięć zwycięstw z szczęściu walk). W zawodach wystartowało też ośmiu reprezentantów Wenezueli z aktualnym mistrzem olimpijskim Rubenem Dario Linardo Gascon. Oni też, zrządzeniem losu, mieli wpływ na wyniki naszych reprezentantów. Już w pierwszej rundzie eliminacji bezpośredniej Stanisława Dziurę wyeliminował Fabian Caicedo 6 – 15 a w pojedynku o finałową ósemkę lepszym od Wojciecha Lubienieckiego okazał się olimpijczyk wygrywając 11 – 13 i on też wygrał całe zawody. Ostatecznie W. Lubieniecki sklasyfikowany został na 9 miejscu a St. Dziura na 38. Startowały także kobiety, związane z Mielcem, wychowanki trenera Zb. Żoli. Paulina Wilaszek była 26 a Wiktoria Krakowska 44.
