17 września w 80 rocznicę napaści armii radzieckiej na Polskę, delegacja naszego Sokoła uczestniczyła w uroczystości obchodów Dnia Sybiraka zorganizowanej przez Związek Sybiraków na Cmentarzu Komunalnym. W uroczystości udział wzięła młodzież z sekcji szermierczej pod opieką trenera Zbigniewa Żoli i rodziców, a także przedstawiciele zarządu Izabela Paluch i Emilia Żola. W kaplicy cmentarnej odprawiona została msza święta w intencji ofiar stalinizmu, a następnie pod Pomnikiem Sybiraków wysłuchaliśmy krótkiej części artystycznej przygotowanej przez uczniów Zespołu Szkół im. prof.Groszkowskiego w Mielcu. W dalszej części uczestniczący w uroczystości składali wiązanki kwiatów i znicze. Kwiaty złożyli między innymi Starosta Powiatu Mieleckiego Stanisław Lonczak, Prezydent miasta Mielca Jacek Wiśniewski oraz delegacje mieleckich instytucji i szkół.
W imieniu naszego stowarzyszenia kwiaty złożyli młodzi szermierze w składzie: Hanna Drozdowska, Maciej Schab oraz Witold Kapinos. Dla naszych podopiecznych to kolejna lekcja patriotycznego wychowania.