Trzecim Pucharem Polski Juniorów Młodszych który odbył się w Radlinie zakończyła się rywalizacja mająca wpływ na kształt list klasyfikacyjnych kadetów Polskiego Związku Szermierczego w sezonie 2023/2024. W styczniu i lutym 2024 odbędą się jeszcze Mistrzostwa Polski Juniorów w Śremie oraz puchary Europy Kadetów w Bratysławie i Krakowie. Wyniki tych zawodów nie będą miały większego wpływu na miejsca mielczan na tych listach. W Radlinie wśród przeszło 200 zawodników wystartowali tylko reprezentanci Polskiego Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół 1893”. W komplecie przeszli eliminacje grupową a liderzy z powodzeniem walczyli o punkty do klasyfikacji. Wyniki: 28. była Hanna Łabuda, 35. Martyna Mróz, 38. Hanna Drozdowska i 59. Paulina Misiak. Wśród chłopców 14. był Witold Kapinos, 36. Mikołaj Szot, 41. Wiktor Bernat. W wyniku tych zawodów miejsce w reprezentacji Polski na PEK w Bratysławie zapewnił sobie Witold Kapinos, Hanna Łabuda i Martyna Mróz. W Krakowie Polskę reprezentować będzie cała siódemka mielczan. Wiadomo też kto uzyskał awans do przyszłorocznej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Hanna Łabuda, Martyna Mróz i Hanna Drozdowska wystartują indywidualnie i drużynowo oraz Paulina Misiak w drużynie. Wśród chłopców indywidualnie wystartuje Witold Kapinos. Drużynowo, zawodnicy PTG „Sokół 1893”, są zespołem rezerwowym.
Koniec rywalizacji pucharowej w kraju









