AktualnościTurystyka

I Mistrzostwa Polski TG „Sokół” w Nordic Walking

Ostatnim istotnym akcentem sezonu  dla  mieleckich kijkarzy spod znaku „Sokoła” były 1 Mistrzostwa Polski Towarzystw Gimnastycznych „Sokół” w Nordic Walking, które zorganizowane zostały 20 listopada 2021 roku w lasach pod Mielcem.

Rywalizacja  odbyła się w ramach imprezy biegowej „LoveLas” zorganizowanej przez stowarzyszenie „Zabiegani” Mielec. Trasa miała 10,5 km długości i poprowadzona była pięknymi ale wymagającymi leśnymi drogami  i ścieżkami. Organizatorem Mistrzostw była Amatorska Sekcja Nordic Walking działająca przy mieleckim „Sokole”.

Mistrzostwa  których pomysłodawcą był druh Jerzy Piotr Krakowski z mieleckiego „Sokoła” miały odbyć się już w roku ubiegłym ale ze względu na sytuację epidemiczną zostały odwołane i przeprowadzono je niemal dokładnie rok później. Na szczęście tym razem wszystko przebiegło sprawnie.  .

Na starcie stanęło  czterdzieści uczestniczek i uczestników którzy w komplecie ukończyli wyścig.  Nad prawidłowymi zgodnym z przepisami  przebiegiem rywalizacji czuwali uprawnieni sędziowie których praca „zaowocowała” jedną czerwoną kartką.

W Mistrzostwach reprezentowanych było siedem Gniazd sokolich. Druhny i druhowie rywalizowali  indywidualnie w trzech kategoriach wiekowych a także zdobywali punkty do klasyfikacji drużynowej.

Klasyfikację drużynową wygrała ekipa z PTG „Sokół 1893” Mielec. Najszybszym „sokołem”  1 Mistrzostw Polski T.G. „Sokół” okazał się zgodnie z przewidywaniem druh Marek Sokołowski z Rymanowa (czas 01:12:37),który ma na swym koncie liczne zwycięstwa w zawodach rangi mistrzostw Polski czy Europy. Natomiast najszybszą „sokolicą” okazała się Joanna Posikata (czas 1:17:06).  Co ciekawe, wyżej wymieniona dwójka zawodników została również wyróżniona przez sędziów za najlepszą technikę marszu.

Warto dodać że aby Mistrzostwa miały godną oprawę nieodzowna była pomoc takich podmiotów i osób jak  Firma NIKMET , MOSiR Mielec, Józef Kardyś – Grawerstwo, Prezesi Zbigniew Bochenek i Jerzy Krakowski z  PTG „Sokół 1893” Mielec.

Mamy nadzieję, że w 2022 roku uda się zorganizować kolejne Mistrzostwa TG „Sokół” i że brać „Sokola” jeszcze liczniej będzie reprezentować swe Gniazda.

Poniżej przedstawiamy zwycięzców w kategoriach wiekowych i drużyn.