Aktualności

III Podkarpackie Forum Obywatelskie

Na zaproszenie Marszałka Województwa Podkarpackiego 1 września 2018 r. w sobotę uczestniczyliśmy w III Podkarpackim Forum Obywatelskim. Gościem specjalnym Forum był Wicepremier Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotr Gliński. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele organizacji społecznych z całego województwa.

Program obejmował poza wystąpieniami gości i wręczeniem nagród Marszałka Województwa Podkarpackiego „NGO Wysokich Lotów”, ważne dla nas szkolenia:
– „Zmiana wzoru ofert, sprawozdań i umów w związku z realizacją zadania publicznego na podstawie ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie” – Wojciech Kaczmarczyk, dyrektor Narodowego Instytutu Wolności
– aktualne zmiany w przepisach dot. NGO – szkolenie
– debata: „Prawne uwarunkowania dla organizacji pozarządowych w świetle najnowszych zmian”
– szkolenie „Praktyczne aspekty RODO w kontekście zmian w ochronie danych osobowych”, w których uczestniczyli wiceprezes Emilia Żola i trener sekcji szermierczej Zbigniew Żola.

Można było  zwiedzić stoiska wystawowe, gdzie obecne były  np. stowarzyszenie Ekoskop (promocja ekologii) czy Explores (promocja nauki i techniki), a także jarmark wyrobów rękodzieła i kulinariów. Wystąpił również zespół ludowy z Komańczy.

Miłym akcentem dla naszego Sokoła było odebranie przez przedstawicieli rodziców naszych szermierzy, z rąk v-ce premiera Piotra Glińskiego symbolicznego czeku na kwotę 5 tys zł na realizację projektu: „Szermiercze nadzieje – upowszechnianie szermierki wśród dzieci w wieku 6-12 lat” realizowanego przy udziale PTG Sokół 1893 Mielec w ramach akcji Podkarpackie Inicjatywy Lokalne 2018-2019. Podkreślić należy, ze wniosek znalazł się wśród najwyżej ocenionych z ponad 150 wniosków. Dzięki tym środkom już niebawem kolejni młodzi adepci szermierki będą mogli rozpocząć treningi     w naszym klubie!