W świąteczną niedziele na planszach w bułgarskiego Plowdiw zakończyły się Mistrzostwa Świata w szermierce. Świąteczną atmosferę podkreślił fakt, że medalistki mieleckich mistrzostw Polski zostały drużynowymi mistrzyniami świata w szpadzie kobiet. Na dwunastym miejscu sklasyfikowani zostali natomiast polscy szpadziści ze Stanisławem Dziurą z Polskiego Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół 1893” w składzie.
W świąteczną niedziele na planszach w bułgarskiego Plowdiw zakończyły się Mistrzostwa Świata w szermierce. Świąteczną atmosferę podkreślił fakt, że medalistki mieleckich mistrzostw Polski zostały drużynowymi mistrzyniami świata w szpadzie kobiet. Na dwunastym miejscu sklasyfikowani zostali natomiast polscy szpadziści ze Stanisławem Dziurą z Polskiego Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół 1893” w składzie.
W zawodach indywidualnych wystartowało łącznie 233 szpadzistów z 75 krajów wszystkich kontynentów. Mielczanin wygrał 3 walki z 6 i jako drugi z Polaków awansował do turnieju głównego na 104 pozycji i musiał walczyć już o „128-kę”. Walkę z reprezentantem Omanu Al Harthi al Harith wygrał 15-10.
O „64” pokonanym polu został reprezentant Wysp Dziewiczych Schembri Kruz 11-15. W pojedynkach o „32” doznali porażek pozostali Polacy w tym Stanisław Dziura, którego pokonał Koreańczyk Kim Jungbeom 11- 15. Stanisław sklasyfikowany został ostatecznie na 61 miejscu.
Do turnieju drużynowego polski zespól rozstawiony został na 10 miejscu na łącznie zgłoszonych 48 zespołów. Z pierwszego meczu Polacy byli zwolnieni. W meczu o „16” pokonali zespół Szwecji 42-30. W meczu o ósemkę stoczyli zacięty bój z faworyzowanym zespołem Włoch. Przez osiem walk prowadzili lub remisowali by w ostatniej walce oddać prowadzenie i jednocześnie cały mecz 45-41. Została więc walka o obronę 10 miejsca. Aby tego dokonać należało jako pierwszych pokonać zawodników z Hiszpańskich. Polacy ten mecz wygrali 45-33, przy czym trener do ósmej walki desygnował mielczanina, który w ciągu zaledwie 2 minut zadał 15 trafień. Było to jednak wszystko na co było stać w tym dniu Polską reprezentację. Mimo zaciętego oporu lepszymi okazali się Anglicy 45-40 i Uzbecy 45-42. Stanisław Dziura będzie miał przed sobą jeszcze jedną szansę startu w Mistrzostwach Świata w przyszłym roku.
