Aktualności

Mikołajki

W tym roku Mikołaj w naszym Sokole był wyjątkowy. Już 5 grudnia w środę upominki Mikołajkowe wręczyliśmy członkom naszej grupy seniora „Starszaki 60+”. Uroczyste spotkanie przy poczęstunku przygotowanym przez samych seniorów było okazją do rozmów i spotkania z prezesem Zbigniewem Bochenkiem. Wszystkim dopisywał dobry humor. Natomiast 6 grudnia nasze dzieci i młodzież z grup wokalno- instrumentalnej i szermierczej odwiedził sam Mikołaj obdarowując ich hojnie prezentami. To prawdopodobnie znak, że wszyscy w mijającym roku byli grzeczni.

Spotkanie z tym niezwykłym gościem było również okazją do podsumowania osiągnięć ostatnich miesięcy szczególnie szermierzy. Prezesowi PTG „Sokół 1893” uroczyście przekazano zdobyte ostatnio przez młode szpadzistki dwa puchary. W trakcie spotkania trener Zbigniew Żola dokonał pasowania nowych szermierzy, w tym młodych adeptek z grupy „Szermiercze Nadzieje”. Spotkanie zakończone zostało rywalizacją najmłodszych na planszach szermierczych. Nie zabrakło oczywiście słodkiego poczęstunku przygotowanego przez rodziców.