Aktualności

Hołd dla Niepodległej

W roku 100 rocznicy członkowie naszej grupy turystycznej postanowili, aby 11 listopada pojechać w góry. Pomysł spodobał się i ze względu na sporo chętnych, zainteresowani uczestnicy pojechali do Wysowej wynajętym autobusem. Oprócz turystów z PTG „Sokół 1893” i członków i sympatyków O/PTT „Carpatia” w Mielcu w imprezie wzięli udział turyści z Koła PTTK z Połańca oraz kolega z O/PTT Tarnobrzeg. Na miejscu okazało się , że do autobusowej grupy dołączyło jeszcze dziesięć osób które przyjechały własnymi autami. Z Wysowej uczestnicy przyozdobieni w biało-czerwone barwy ruszyli zielonym szlakiem na graniczny szczyt Cigelka, a następnie pod Ostry Wierch skąd po krótkiej przerwie ruszyli na Lackową. Na wierzchołku „królowej Beskidu Niskiego” wszyscy odśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego” a także inne patriotyczne pieśni i piosenki składając w ten sposób hołd Niepodległej. Po odpoczynku ponownie powędrowano pod Ostry Wierch by następnie zejść na Przełęcz Huciańską i dalej do Huty Wysowskiej.

Z Huty Wysowskiej do Wysowej część uczestników przejechała wozami konnymi udekorowanymi biało czerwonymi flagami. Przejazd zakończono pod karczmą „Gościnna Chata” . Tam na wspólnym obiedzie spotkali się wszyscy uczestnicy Niepodległościowego wejścia na Lackową .Ta niezwykle udana turystyczna akcja w której wzięli udział turyści w wieku od 5 do 70 lat uświadomiła organizatorom, że warto wpisać ją na stałe do kalendarza imprez turystycznych.