Trener szermierki PTG Sokół 1893 Mielec Zbigniew Żola w tym roku obchodzi jubileusz 50 lecia pracy trenerskiej. W poniedziałkowe popołudnie z inicjatywy Zarządu PTG Sokół 1893 Mielec odbyła się uroczystość honorująca osiągnięcia tego niezwykłego człowieka.
Wśród zgromadzonych gości oprócz rodziny znaleźli się: poseł na Sejm RP Fryderyk Kapinos, Przewodniczący Podkarpackiego Wojewódzkiego Związku Szermierczego Mariusz Poprawa, przedstawiciele władz lokalnych- starosta powiatu Stanisław Lonczak i przewodniczący Rady Powiatu Marek Paprocki, prezydent miasta Mielca Jacek Wiśniewski oraz jego zastępcy Adriana Miłoś i Paweł Pazdan, przedstawiciele zarządu PTG „Sokół 1893” z prezesem Zbigniewem Bochenkiem na czele, liczna grupa byłych i aktualnych zawodników, przyjaciele i inni zaproszeni goście.
Był to wieczór pełen emocji i wzruszeń. Oprawa muzyczna uroczystości została przygotowana
i zrealizowana przez zespół wokalno-instrumentalny „Sokoliki” prowadzony przez panią Jolantę Dudzik a działający przy PTG Sokół 1893 w Mielcu.
Wideo przedstawiające najważniejsze daty i osiągnięcia szanownego Jubilata, było dla obecnych niezwykle ciekawą lekcją historii mieleckiej szermierki. Były kwiaty, podziękowania, gratulacje
i życzenia od zgromadzonych gości. A za pośrednictwem Internetu życzenia mogli złożyć również Ci którzy z różnych przyczyn nie byli obecni na uroczystości w Mielcu. Na zakończenie imprezy zgromadzeni odśpiewali wspólne „Sto lat” a szanowny Jubilat został obdarowany przez swoich zawodników i rodziców szermierzy ogromnym tortem.
Jest nam ogromnie miło, że ostatnie kilkanaście lat pracy trener Zbigniew Żola poświęcił pracując dla Polskiego Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół 1893”. Możemy dzięki temu poszczycić się wybitnymi osiągnięciami zawodników reprezentujących barwy naszego klubu.
Z okazji Jubileuszu prosimy przyjąć nasze najserdeczniejsze życzenia dalszych sukcesów, satysfakcji, zdrowia i pomyślności.












































