Aktualności

Pierwsza Sokola 2-setka.

Od roku przy Polskim Towarzystwie Gimnastycznym „SOKÓŁ 1893” działa sekcja turystyczna, która między innymi organizuje wycieczki rowerowe. Do tej pory były to jednodniowe wyjazdy nie dłuższe niż 80 km dziennie. Dlatego godnym odnotowania jest fakt, że 30 czerwca br. miał miejsce maraton rowerowy, o nazwie „SOKOLA 2-setka”, którego celem było przejechanie co najmniej 200 km w ciągu jednego dnia. O godz. 6.00 grupa dziewięciu śmiałków wyruszyła z mieleckiego rynku na trasę rajdu, która prowadziła między innymi przez Radomyśl Wielki, Szczucin, Pacanów, Staszów, Ujazd, Klimontów, Hutę Komorowską. W kilku miejscowościach zorganizowano odpoczynek i krótkie zwiedzanie interesujących obiektów. Nie obyło się także bez jednej „złapanej gumy”. Najbardziej uczestnikom rajdu dał się we znaki dotkliwy upał, ale pomimo tych niedogodności o godz. 19.30 po przejechaniu 212 km w ciągu 13 godzin i 30 minut wszyscy uczestnicy cali i zdrowi osiągnęli metę. Serdecznie im gratulujemy.

Wszystkich pozytywnie „zakręconych” rowerzystów zapraszamy na inne organizowane przez nas wyjazdy o których informować będziemy na stronach internetowych Polskiego Towarzystwa Gimnastycznego „SOKÓŁ 1893” www.sokol-mielec.pl i Mieleckiego Klubu Górskiego „Carpatia” www.carpatia.mielec.pl.