Aktualności

Koszyce-Międzynarodowy Turniej Szermierczy

14 grudnia 2014 r w Košice(Słowacja) – odbył się Międzynarodowy Turniej Szermierczy o “Puchar Starostu Metsky-Łaski “ Košice Zapad 2014” z udziałem całej reprezentacji Słowacji, Ukrainy i Polski.

Na Słowację udała się reprezentacja PTG Sokół 1893 Mielec i nasi zawodnicy sięgnęli po zwycięstwa. Rywalizacja wśród chłopców w kategorii -mini żacy (rocznik 2004 i młodsi) zakończyła się sukcesem PTG Sokół 1893 na najwyższym podium stanął Stanisław Dziura, a trzeci był Dominik Kwaśnik. Bardzo dobrze walczyli również Jan Gołąb (10 miejsce), Michał Mróż (miejsce 13) i Dawid Madura (16 W kategorii starsze żaćki, wśród dziewczat doskonale walczyły Weronika Wiktor i Barbara Rożniecka. Obie zawodniczki spotkały sie w walce o pierwsze miejsce po wyeliminowaniu faworytek z Ukrainy i Słowacji. Lepszą w doliczonym czasie okazała się Weronika wygrywając 15:14. Tym samym na podium jako pierwsza stanęła Weronika Wiktor, drugie miejsce Barbara Rożniecka.

Gratulujemy naszym zawodnikom udanego startu.