Aktualności

Wojciech Lubieniecki na podium Pucharu Europy

Nasz szermierz na podium w Budapeszcie- najlepszy z Polaków

Zakończył się I Puchar Europy Kadetów w szpadzie, który odbył się w Budapeszcie. Wśród 174 zawodników z 23 krajów Europy walczyło 20 reprezentantów Polski. Najlepszym z Polaków, okazał się zawodnik PTG „Sokół 1893” wychowanek Zbigniewa Żoli Wojciech Lubieniecki, który stanął na podium zajmując trzecie miejsce. Wojtek walczył znakomicie. W eliminacji grupowej wygrał pięć walk z sześciu, w tym z dwoma Węgrami. W pierwszej walce eliminacji bezpośredniej pokonał kolejnego Węgra Zombora Sally 15:9 . Walcząc o 32 pokonał Węgra Geza Nagy 15 :11, o czołową 16 pokonał Estończyka Andzheia Gedzo do 13 , o finałową ósemkę wyeliminował kolejnego Węgra Botonda Banyai 15:10 tym samym wyeliminowal 25% reprezentacji Węgier. Walkę o podium wygrał z reprezentantem Ukrainy Anatoliem Plyshevsky. Zwycięską passę przy szalonym dopingu swojej publiczności przerwał Wojtkowi późniejszy zwycięzca turnieju reprezentant gospodarzy David Nagy.

Sukces Wojtka potwierdził , że jest on jednym z najlepszych zawodników w Polsce w tej kategorii wiekowej.