Aktualności

Obchody Światowego Dnia Sybiraka

Obchody Dnia Sybiraka z udziałem szermierzy PTG „Sokół 1893”

W czwartek (17 września) obchodzono Światowy Dzień Sybiraka. Również w Mielcu odbyła się,uroczystość upamiętniająca tragiczne losy tysięcy Polaków wywiezionych w głąb Rosji. Uroczystość rozpoczęła msza św. w intencji Sybiraków, a następnie pamięć poległych na Wschodzie uczczono pod pomnikiem Sybiraków na cmentarzu komunalnym.Udział w uroczystości wzięli Sybiracy, nieliczni już żyjący bohaterowie tamtych okrutnych czasów, przedstawiciele Starostwa Powiatowego, Urzędu i Rady Miasta Mielca, delegacje służb mundurowych (wojska, policji i straży pożarnej) oraz uczniowie szkół mieleckich .

W uroczystości uczestniczyli również najmłodsi „Sokoli”. Nasze stowarzyszenie reprezentowali członkowie sekcji szermierczej. Program słowno-muzyczny zaprezentowali uczniowie z klasy wojskowej Zespołu Szkół im. J. Groszkowskiego w Mielcu. Wiązankę pod pomnikiem składali Stasiu Wiktor, Marysia Ciszczoń i Nikodem Dziekan