AktualnościTurystyka

Wicemistrz Europy w Górskim Nordic Walking

W dniach 13-13 lipca 2019 odbyły się w Ustrzykach Dolnych Górskie Mistrzostwa Europy w Nordic Walking. Start i meta zawodów umiejscowione były na miejskim rynku gdzie organizowano także szereg imprez towarzyszących. Wymagające, pełne stromych podejść i zejść trasy poprowadzone zostały zboczami górującego nad miastem wzniesienia o nazwie Kamienna Laworta. Dodatkową trudność sprawiły startującym opady deszczu który przeszedł nad okolicą przed zawodami. Deszczówka spowodowała , że wiele odcinków tras było błotnistych i śliskich. W sobotę zorganizowano zawody drużynowe na dystansie 4 x 5 km natomiast w niedzielę konkurencje indywidualne na dystansach 5 i 10 km . Bardzo dobry wynik osiągnął startujący w tych Mistrzostwach Jerzy Krakowski, jedyny przedstawiciel Mielca , reprezentujący sekcję turystyczną PTG „Sokół 1893” Mielec i MKG ”Carpatia” który zajął drugie miejsce w swojej kategorii wiekowej i wywalczył tytuł Górskiego Wicemistrza Europy w Nordic Walking. Nasz reprezentant przez dłuższy czas prowadził jednak poślizgnięcie i wywrotka na stromych zejściach spowodowała upadek i w konsekwencji wyprzedzenie go przez najgroźniejszego konkurenta, który na ostatnich , łatwych odcinkach trasy utrzymał przewagę. Do zawodów zgłoszeni byli także reprezentanci gniazd Sokoła z Rymanowa i Tarnowa.