Aktualności

Ostatnie pożegnanie prezesa

W dniu 7 kwietnia w kościele pw. Ducha Świętego w Mielcu odbyła się Msza św. żałobna podczas której pożegnaliśmy wieloletniego prezesa PTG „Sokół 1893” w Mielcu Tadeusza Tomczyka.

W ostatniej drodze, poza rodziną, przyjaciółmi, sąsiadami, kolegami z dawnych lat, towarzyszyli Mu także członkowie PTG „Sokół 1893” w Mielcu oraz delegaci zaprzyjaźnionych gniazd Sokolich z Konradem Firlejem prezesem Rady Odrodzenia Towarzystw Gimnastycznych „Sokół” w Polsce. Pogrzeb odbył się w asyście pocztów sztandarowych. Asystę honorową przy trumnie pełnili reprezentanci sekcji strzeleckiej, uczniowie-kadeci klasy o profilu wojskowym z Zespołu Szkół im. prof. Groszkowskiego oraz młodzież z sekcji szermierczej i wokalno- instrumentalnej naszego Sokoła. W imieniu zarządu PTG „Sokół 1893” głos zabrał wiceprezes Zbigniew Bochenek . Pożegnał on zmarłego prezesa, złożył kondolencje rodzinie. Mówił też o zasługach zmarłego dla sokolstwa i społeczności lokalnej. Po nabożeństwie kondukt żałobny udał się na Cmentarz Parafialny, gdzie odbyła się liturgia pogrzebowa. Ciało zmarłego prezesa zostało złożone w rodzinnym grobie. Słuchając utworu „Cisza” z pochylonymi głowami we wspomnieniach pożegnaliśmy prezesa Tadeusza Tomczyka.

Prezesie, pozostaniesz na zawsze w naszej pamięci i historii mieleckiego sokolstwa.  „Czołem” !

Obiecujemy kontynuować Twoje dzieło. Sokolnia zgodnie z Twoją wolą będzie ośrodkiem sportu i kultury.