Z Mistrzostw Świata Juniorów rozegranych w bułgarskim Płowdiw reprezentacja polskich szpadzistów wraca ze srebrnym medalem i tytułem wicemistrzów Świata. W drużynie tej walczył reprezentant naszego Sokoła Wojciech Lubieniecki, który zdecydowanie przyczynił sie do sukcesu. Polscy szpadziści walczący w składzie: Maciej Bielec, Wojciech Lubieniecki, Damian Michalak i Bartosz Staszulonek w drodze do srebrnego medalu zwyciężyli kolejno drużyny szpadzistów Finlandii 45:35, Czech 43:42, w ćwierćfinale Francuzów 45:39, a w kolejnym wyrównanym meczu okazali się lepsi od reprezentacji USA pokonując ich 40:38. Dopiero w finale Polaków zatrzymali Włosi wygrywając 45:32. W rywalizacji szpadzistów wystartowało 38 narodowych reprezentacji.
Klasyfikacja końcowa:
1.Włochy
2 Polska (Maciej Bielec, Wojciech Lubienicki, Damian Michalak, Bartosz Staszulonek)
3.Węgry
4.USA
5.Francja
6.Rumunia
7.Szwajcaria
8.Rosja
Do tytułu Drużynowego Mistrza Europy kadetów z Jerozolimy (2014), brązowego indywidualnego medalisty Mistrzostw Europ kadetów z Nowego Sadu (2016), wychowanek trenera Zbigniewa Żoli dołożył tytuł drużynowego Wicemistrza Świata z Plowdiw.
Jesteśmy dumni, naszemu szpadziście i jego trenerowi gratulujemy!








