Dnia 1 września, w 78. Rocznicę Wybuchu II Wojny Światowej, odbyła się patriotyczna uroczystość pod pomnikiem upamiętniającym poległych w obronie ojczyzny znajdującym się w Parku Jordana obok Sokolni . Młodzież, nauczyciele i wychowawcy uczcili pamięć osób, które zginęły i zostały zamordowane w czasie wojny.
Złożono wiązanki kwiatów i zapalono znicze oddając w ciszy hołd poległym . Kwiaty składali:
– delegacja PTG „Sokół 1893” w Mielcu w składzie członek zarządu i młodzież z sekcji szermierczej.
– delegacja Zespołu Szkół Elektrycznych im. Groszkowskiego w Mielcu z dyrektorem Zbigniewem Witkiem i Markiem Sypkiem w składzie.
– delegacja młodzieży Zespołu Szkół Ekonomicznych z wychowawcą Małgorzatą Stępień.