Jubileusz 125. lecia TG „Sokół” w Brzesku.
10 września delegacja naszego Sokoła uczestniczyła w uroczystości 125. lecia TG „SokóŁ” w Brzesku. Uroczystość zgromadziła przedstawicieli władz miasta i powiatu brzeskiego, liczne delegacje sokolich gniazd, duchownych, młodzież z okolicznych szkół i mieszkańców. O godz. 10,30 odbyła się Msza Św. w kościele pw. NMP MK i św. Jakuba, następnie orszak przemaszerował pod Grób Nieznanego Żołnierza, gdzie nastąpiło uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej poświęconej członkom brzeskiego Towarzystwa, którzy oddali życie za wolną Polskę. Pod tablicą kolejne delegacje składały kwiaty. W asyście orkiestry orszak udał się do Centrum Kulturalno-Bibliotecznego, gdzie odbyło się jubileuszowe spotkanie. Po powitaniu gości przez prezesa brzeskiego Sokoła Ludwika Lechowicza prezes Odrodzonego Sokolstwa Polskiego Konrad Firlej dokonał odznaczenia sztandaru TG „Sokół” w Brzesku Legią Honorową Sokolstwa Polskiego. Po okolicznościowych przemówieniach zaprezentowany został film „Historia brzeskiego Sokoła”. W dalszej części prezentowały się zespoły artystyczne. Uroczystości zakończyły się wspólnym bogatym poczęstunkiem. Chetni uczestniczyli w wycieczce do Pałacu Goetza- dawnej siedziby Goetzów Okocimskich, właścicieli Browaru Okocim.
Nasze Towarzystwo reprezentowali przedstawiciele zarządu w składzie: prezes Zbigniew Bochenek, druhna Emilia Żola, druh Krzysztof Kralisz i trener sekcji szermierki Zbigniew Żola. Uczestniczył też poczet sztandarowy w składzie Waldemar Rokosz i dwie przedstawicielki grupy strzeleckiej uczennice klasy wojskowej ZS im. prof. Groszkowskiego.








