W dniach 13–14 czerwca 2026 roku Mielec stanie się stolicą młodzieżowej szermierki. W hali MOSiR przy ul. Solskiego 1 odbędą się Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Polski Młodzików w szpadzie.
Do rywalizacji przystąpi ponad 200 zawodników i zawodniczek z całej Polski oraz około 50 drużyn. Gospodarzami są MKS Gryf Mielec i PTG Sokół 1893 Mielec, a współorganizatorami Polski Związek Szermierczy i Ministerstwo Sportu i Turystyki, przy wsparciu MOSiR Mielec.
Partnerem wydarzenia jest Województwo Podkarpackie. Patronat honorowy objęli Marszałek Województwa, Starosta Powiatu Mieleckiego oraz Prezydent Miasta Mielca