Aktualności

Długo wyczekiwany sukces

Na Rybnickich planszach odbył się kolejny XXV już międzynarodowy turniej dla dzieci i młodzików.

 „Rybnik Cup”. Turniej ten jest turniejem zaliczanym do klasyfikacji Polskiego Związku Szermierczego młodzików., Wynik w tych zawodów był niezwykle ważny dla Stanisława Wesołowskiego z Polskiego Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół 1893” , który walczy o awans do Mistrzostw Europy Młodzików, które w tym roku odbędą się w Stambule. Chociaż do tego czasu nigdy nie wygrał zawodów to na liście PZS zajmował miejsce w pierwszej czwórce. W Rybniku wygrał po raz pierwszy i umocnił się na trzecim miejscu wspomnianej listy, a to duży krok do awansu. Cieszy nie tylko wygrana , ale również styl w jakim to zrobił mówi trener Zbigniew Żola a wspomnieć należy, że Stanisław będzie jednym z faworytów Mistrzostw Polski, które w tym roku odbędą się w Mielcu. W finałowych ósemkach byli jeszcze Franciszek Sosiński i Ignacy Kołodziejczyk. 

Wyniki:

Zuchy: 6. Franciszek Sosiński, 11. Szymon Laska, 16. Jan Radzikowski, 22. Kacper Czekaj.

Dzieci: 14. Aleksandra Puła wśród dziewcząt oraz 7. Ignacy Kołodziejczyk, 9. Dominik Weryński, 12. Przemysław Kapinos i Błażej Zorek, 40. Michał Czekaj.

Młodzicy: zawody wygrał Stanisław Wesołowski, 15. Gabriel Bajor, 26. Mikołaj Wojnarowski, 46. Maciej Pietryka.