W drugi weekend stycznia 2025 troje zawodników mieleckiego Sokoła było powołanych jako reprezentanci Polski w Pucharze Europy Kadetów, który odbył się w Samorinie koło Bratysławy. Słowackie zawody przyciągnęły pokaźną liczbę szpadzistów z całego świata: 358 zawodników i 326 zawodniczek oraz 70 drużyn męskich i 57 drużyn kobiecych. Wśród mężczyzn dobrze rozpoczęli potyczki na planszach szpadziści z PTG: Mikołaj Szot i Witold Kapinos mieli po cztery wygrane w grupach. Mikołaj przegrał pierwszą walkę pucharową o 128 z Włochem, natomiast Witek wygrał walkę na tym poziomie z Norwegiem, aby kolejno przegrać w pojedynku o 64 z Amerykaninem o chińskim nazwisku, który ostatecznie zdobył brązowy medal. Witek objął 105. miejsce, a Mikołaj 149. Paulina Misiak zdołała wygrać w grupie dwie walki, co nie pozwoliło jej awansować do etapu pucharowego, skończyła zawody na 231. miejscu. Drużynowo Polki nie wystąpiły na Słowacji, a mielczanie zasilili: Witek – Polskę 1, a Mikołaj – Polskę 4. Polski team nr 4 przegrał swoją pierwszą rozgrywkę z Grecją, zaś pierwszy zespół naszego kraju najpierw wysoko wygrał 45-23 z Ukraińcami, żeby później trafić na… trzecią drużynę USA, z którą przegrali w stosunku 37-45. Amerykańscy przeciwnicy Witka i kolegów zajęli II miejsce, Polska 1 była 28., a Polska 4 skończyła turniej na 50. miejscu.





