AktualnościStrzelectwo

Zawody Obronne Członków Gniazd Sokolich

W piątek 10 maja 2024 roku „PTG Sokół 1893 w Mielcu” zorganizowało zawody
w dwuboju obronnym, które odbyły się w ramach Sokolego Pikniku Militarnego, przy
współudziale Zespołu Szkół im. prof. Groszkowskiego w Mielcu.
W rywalizacji sportowo-obronnej wzięło udział siedem drużyn. Cztery z PTG Sokół z
Międzybrodzia Bialskiego w Gminie Czernichów, dwie z PTG Sokół w Rymanowie oraz
jedna drużyna z Mielca. W skład mieleckiej drużyny wchodzili uczniowie klasy
mundurowej ZS . Zawodnicy rywalizowali w sprawnościowym torze przeszkód
przygotowanym w sali gimnastycznej w Sokolni oraz na wirtualnej strzelnicy ZS
Groszkowskiego, strzelając z broni kbks do celu wirtualnie oddalonego o 25 m.
Najlepszym zespołem okazała się drużyna nr.1 z PTG „Sokół” Rymanów, przed PTG
„Sokół” 1893 w Mielcu. Trzecie miejsce wywalczyła drużyna nr.1 z Międzybrodzia
Bialskiego. W kategorii najlepszy strzelec triumfowali: wśród dziewcząt I miejsce
Oliwia Czekaj z Mielca, II miejsce Aneta Sokołowska z Rymanowa, III miejsce Anna
Dudek z Rymanowa. Wśród chłopców najlepszy okazał się Rodion Tkaczenko z
Rymanowa. Miejsce II Illija Dykun z Rymanowa, na miejscu III uplasował się Oskar
Grabski z Międzybrodzia Bialskiego.
Najlepsi otrzymali z rąk Zbigniewa Bochenka prezesa PTG „Sokół 1893” w Mielcu
puchary i dyplomy, natomiast wszyscy uczestniczący w zawodach otrzymali
pamiątkowe koszulki. Zarówno dla zawodników jak i opiekunów zapewniony był
również poczęstunek. Sędzią zawodów był druh Jerzy Krakowski przy wsparciu
Zbigniewa Żoli. Opiekę na strzelnicy sprawował nauczyciel instruktor ZS.
Pragniemy podziękować Dyrekcji Zespołu Szkół im. prof. Groszkowskiego za
okazaną pomoc, wsparcie w organizacji zawodów. Szczególne podziękowania kierujemy
do Pana Marka Sypka oraz młodzieży z klasy wojskowej, która reprezentowała nasze
stowarzyszenie w rywalizacji, a także służyła pomocą w trakcie trwania zawodów.