AktualnościSzermierka

Walka o Żubry rozpoczęta

Tradycyjnie turniejem w Skawinie rozpoczęła się rywalizacja w cyklu zawodów o Puchar Żubrów w szpadzie. W tym roku, po raz pierwszy, zawody zostały przeprowadzone także w kategorii szabli dzieci. W cyklu tym, po trzech turniejach, wyłanianych jest najlepszych ośmiu zawodników lub zawodniczek z każdej kategorii. Awansują oni finałów, które tradycyjnie w czerwcu rozgrywane są na dziedzińcu zamku w Niepołomicach. Wystartowała w nim liczna grupa zawodników z Polskiego Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół 1893”. Pierwszy krok wykonała grupa dzieci, które zajęły czołowe lokaty. Wyniki:

Kategoria Skrzaty:

  • 3-cie miejsce Kalina Łabuda

Kategoria Zuchy:

  • 10-te miejsce Aleksandra Puła,
  • 22-gie miejsce Przemysław Kapinos.

Kategoria Dzieci:

  • 3-cie miejsce Stanisław Wesołowski,
  • 19-te miejsce Filip Pietras,
  • 33-cie miejsce Gabriel Bajor.

Kategoria Młodzicy:

  • 1-sze miejsce Witold Kapinos,
  • 10-te miejsce Paulina Misiak,
  • 22-gie miejsce Wiktor Bernat,
  • 29-te miejsce Mikołaj Szot.