Realizowane projekty

Kuźnia Zwycięzców

PTG Sokół 1893 Mielec w ramach projektu „Podkarpackie Inicjatywy Lokalne 2018-2019” edycja 2019, realizuje projekt „KUŹNIA ZWYCIĘZCÓW

W ramach tej inicjatywy, w okresie od 15.04. do 30.11. młodzi szermierze mieleckiego Sokoła będą mogli skorzystać z kompleksowej pomocy mentalnej prowadzonej przez coach’a sportowego i pedagoga Martynę Radłowska („Radłowska Mental Coach Sport & Life Martyna Radłowska”).

Całość inicjatywy stanowią trzy bloki tematyczne:

  1. Motywacja wewnętrzna i zewnętrzna,
  2. Sposoby radzenia sobie ze stresem
  3. Budowanie wiary w siebie.

Każdy blok rozpoczyna się krótkim szkoleniem grupowym, a następnie tematy są rozwijane i „przepracowywane” podczas indywidualnych zajęć z coachem.

Inicjatywa narodziła się, po to aby pomóc młodym sportowcom zrozumieć i poznać mechanizmy kierujące ich zachowaniem, oraz nauczyć się nimi kierować aby w pełni móc wykorzystać swój potencjał i w pełni czerpać radość z uprawiania tego pięknego sportu, a w przyszłości osiągać lepsze rezultaty i zwyciężać.

Zdjęcia ze szkolenia z dnia 26.04.2019 : "Jestem zwycięzcą. Budowanie wiary w siebie"

Projekt upowszechniania szermierki

Projekt Upowszechniania szermierki 2019 realizowany przez PTG Sokół 1893 Mielec ze środków Polskiego Związku Szermierczego.

Dzięki środkom pozyskanym z tego źródła, sekcja szermierki PTG Sokół 1893 ma możliwość zakupu sprzętu szermierczego oraz prowadzenia zajęć szermierki dla dzieci w wieku szkolnym w okresie od lutego do grudnia 2019r. Projekt ten przewiduje również przeprowadzenie naboru dla nowych dzieci chcących uprawiać tę piękną olimpijską dyscyplinę.